Your web browser is too old or does not support JavaScript. This page will not display as intended.

AMF Harley-Davidson

Motocykl kompletny z małym przebiegiem. Po odrestaurowaniu zbiornika paliwa postanowiono dokonać gruntowniejszego przeglądu. Silnik odpala z trudem z nożnego rozszusznika. Rozrusznik elektryczny nie działa.

[img]

Po zdemontowaniu motocykla oceniono stan poszczególnych elementów i podzielono je na 3 grupy: do chromowania, do malowania proszkowego, do malowania akrylem.

Większość elementów została już zaatakowana korozją. Niektóre elementy były odświeżone lakierem w spraju ale poprawiło to tylko wygląd a nie zlikwidowało rdzy.

[img]

Ramie zdecydowanie należy się czyszczenie i malowanie, wahacz z zapieczonymi tulejami także kwalifikuje się do regeneracji.

[img]

Silnik nie zniszczony, mało używany. Do zdemontowania rozrusznika trzeba zdjąć lewą pokrywę. Rozrusznik ma zablokowany wirnik.

[img]

Rozrusznik składa się z silnika elektrycznego (działającego) i przekładni planetarnej zupełnie zniszczonej - uszkodzone są praktycznie wszystkie koła zębate.

[img]

Elementy przeznaczone do chromowania.

[img]

Po pomalowaniu ramy przystąpiono do składania motocykla. Prace rozpoczęto od zmontowania wahacza.

[img]

Następnie złożono półki i lagi. Wymieniono uszczelnienia i napełniono przednie zawieszenie nowym olejem. Do ramy włożono silnik.

[img]

Wyczyszczono piasty kół oraz elementy hamulców. Zmieniono łożyska.

[img]

Przykręcono błotniki. złożono przednia lampę oraz półkę prędkościomierza.

[img]

Przykręcono elementy instalacji elektrycznej. Wymieniono uszkodzone przewody i końcówki. Złożono kierownicę z manetkami i przełącznikami. Przetestowano poprawność działania instalacji elektrycznej.

[img]

Zakupiono nowe szprychy i zapleciono koła. Pomalowano elementy tylnych amortyzatorów i złożono z nowo pochromowanymi sprężynami. Zamontowano amortyzatory i koła - motocykl stanął na ziemi na własnych kołach.

[img]

Wyczyszczono wydech i pomalowano lakierem żaroodpornym.

[img]

Zamontowano zakupiony rozrusznik i złożono silnik. Zamontowano pochromowane dźwignie. Zalano silnik nowym olejem.

[img]

Zakupiono nowy akumulator o dużym prądzie rozruchowym. Przetestowano instalację elektryczną.

[img]

Wykonano jazdę próbną.

Zobacz film

[img]