Your web browser is too old or does not support JavaScript. This page will not display as intended.

Ciekawy francuski motocykl z lat dwudziestych. Zardzewiały ale kompletny co w przypadku przedstawiciela francuskiej motoryzacji jest szczególnie ważne - motocykli mnóstwo ale literatury jak na lekarstwo. Najciekawszy jest silnik - dwusów ale bardzo starannie zaprojektowany. Zewnętrzna pompa (a właściwie podajnik oleju), której niestety brak smaruje czopy wału pobierając olej ze zbiornika na dnie karterów. Skrzynia biegów typowa - dwa biegi przełączne ręczną dźwignią. Napęd tylnego koła pasowy.

[img]

Pomimo stu lat zachowane resztki oryginalnego malowania i logo.

[img]

Zdobycie dozownika oleju nie było łatwe ani tanie. Z trzech kupionych na słynnych niemieckich październikowych targach dwie nadawały się do remontu a najlepiej pasował ten który dostaliśmy gratis i który wyglądał z zewnątrz jak śmieć a wśrodku był w doskonałym stanie. Niestety częściej bywa odwrotnie. Remont silnika okazał się kosztowny i czasochłonny - iskrownik do remontu, tłok do dorobienia ale zakończył się pełnym sukcesem.

[img]

Dorobienie osłony łańcucha okazało się banalne w porównaniu z zadaniem znalezienia pasujących do oryginalnych felg opon fartuchowych. W końcu użyto opon oryginalnych które po odświeżeniu wyglądają nieźle ale do jazdy się absolutnie nie nadają.

Malowanie odtworzono zgodnie z zachowanymi resztkami.

[img]

[img]